Якщо ви почали піклуватися про гігієну порожнини рота до року, то питання, як навчити дитину чистити зуби, не повинно викликати у вас складнощів.

А от якщо ви з якихось причин пропустили цей період, то можете стикнутися з негативною реакцією дитини на спробу почистити йому зубки. Та як однорічну, так і п’ятирічну дитину можна привчити чистити зубки. От тільки тут батькам доведеться не раз схитрувати.

Що робити, аби малюк сам захотів чистити зубки:

Геть погані емоції

Найпростіший спосіб того, як навчити дитину чистити зуби, не перетворювати цей процес у обтяжливий обов’язок. Якщо з якихось причин малюк не почистив зуби, не карайте його, це тільки посилить негативні емоції.

Будьте терпимі і результат не змусить себе чекати!

Красива зубна щітка

Перетворіть чищення зубів у справжню пригоду. Візьміть малюка у магазин, відберіть декілька відповідних для його віку зубних щіток і запропонуйте вибрати ту, що найбільше йому сподобалася. Рожева чи фіолетова, з супергероєм чи принцесою – вам байдуже, яка щітка, а для малюка це важливо.

Якщо звичайні щіточки малюка не привалюють, зацікавите його електричною. Але перед покупкою самі поцікавтесь, як правильно чистити зуби електричною щіткою. І враховуйте, що такий атрибут показаний до використання дітям тільки з 3-х років.

Смачна паста

Якщо малюк навідріз відмовляється чистити зубки, зацікавте його пастою. Деяким карапузам просто не подобається смак м’ятної зубної пасти. Нині виробники пропонують різноманітні дитячі зубні пасти. Є тюбики зі смаком ягід та солодких газованих напоїв.

Але така «акція» лише для заохочення, доки зубна щітка для дитини не стане звичною річчю. Надалі намагайтеся вибирати нейтральні пасти без барвників і дивовижних смаків. А ще краще, перед покупкою проконсультуватися з лікарем, який підбере тюбик залежно до віку.

Якщо ви не довіряєте виробникам зубної пасти, то можете приготувати дитячі зубні пасти в домашніх умовах. Головне, щоб у дитини не було алергії на її складові елементи.

Читайте також: Сімейні фільми, які цікаво дивитися дорослим та дітям

Покажіть приклад

Як навчити дитину чистити зуби швидко і без капризів? Немає нічого кращого, ніж власний приклад. Намагатися привчити дитину робити те, чого ви не робите самі, – марне заняття.

Коли проводитимете гігієнічні процедури порожнини рота, беріть малюка з собою. Діти люблять наслідувати дорослих.

Проявіть фантазію

Ігри – ось як привчити дитину чистити зуби. Розкажіть цікаву історію про зубчики, порівняйте їх з парканом, а щітку з пензликом. Перетворіть атрибут з щетиною у мікрофон, або проводьте гігієнічні процедури під улюблені пісеньки.

Можна поставити у ванній кімнаті пісочний годинник чи встановити таймер і чистити зуби до кінця падіння піщинок чи писку годинника.

Малюкам зазирайте до ротика і «знаходьте» зубчик, який плаче. Полікувати його можна вичистивши.

Розкажіть про Зубну фею, яка дарує монетки за чисті та красиві молочні зубки.

Нараховуйте бонуси

Дітей 5-7 років тяжко зацікавити іграми та казками. Не працюють і історії про чорні молочні зуби, а розповіді про страшних лікарів-стоматологів можуть налякати кого-завгодно. А от система бонусів прийдеться їм до смаку. Вручайте за кожну процедуру наклейку. 25 наліпок, до прикладу, можна обміняти на книгу, іграшку чи смаколик.

Розповідайте, навіщо треба чистити зуби

З часом можна пояснити, що чищення зубчиків – не лише гра, адже догляд за порожниною рота дозволяє запобігти хворобам зубів.

Не сваріть дитину

Як навчити дитину чистити зуби? Запасіться терпінням. Не квапте малюка. Не лайтесь, якщо він заляпає дзеркало чи проллє зубну пасту. Якщо малюк відмовляється чистити зуби або чистить їх неправильно, не репетуйте, наступного дня він уже краще справиться з цим завданням.