Історія закладу дошкільної освіти “Росинка”
Кожна організація – це маленький всесвіт, що вміщує цілі галактики зі своїми спеціальними знаннями та інтересами.
Дитячий садок – це теж організація зі своїм неповторним, бурхливим, наповненим подіями життям. А ще – це місце, де живуть, ростуть і виховуються нові покоління.
У дошкільному навчальному закладі «Росинка», що має давню історію свого відкриття, становлення та розвитку, виховується вже п’яте покоління охтирчан. Історичне минуле дитячого садка досить цікаве і сягає у початок минулого століття.
Починаючи з 1901 року на Сумщині почалися масові виступи бідноти проти царизму і буржуазно-поміщицького устрою. У 1903 році Сумський цукрозаводчик мільйонер Терещенко, щоб врятувати свій капітал, вкладає його у будівництво житлових будинків під оренду. У м. Охтирка по вулиці Київській № 19 і № 21 було побудовано 2 таких будинки (нині це ясельний і садовий корпуси).
З 1921 року за вказаною адресою на березі річки Охтирка відділ народної освіти разом з повітовим партійним комітетом відкрив дитячий садок № 1 для дітей віком від 5 до 7 років, що мав дві різновікові групи по 35 малюків, які перебували в закладі цілодобово – навіть у неділю. Очолював дитсадок чоловік (на жаль, прізвище невідомо).
Офіційно дошкільний заклад функціонує з вересня 1943 року. Відомо, що до 1962 року його очолювала Капуста Тіна Михайлівна, яка мала педагогічну освіту. Дошкільному закладу присвоїли ім’я Ілліча. Під час Великої Вітчизняної війни будівлю використовували як під госпіталь, так і під казарму. По закінченню війни дитячий садок відновив свою діяльність. Функціонували 4 групи по 40 – 45 дітей. Переважна більшість були сироти, тому перебування їх у закладі було безкоштовним. Педагоги велику увагу приділяли вихованню у дітей працьовитості, пошани до людей, прищеплювали трудові навички і вміння. Результатом цієї роботи є облаштована територія закладу, що була засаджена різними видами дерев, кущів, буяли квітники.
З 1962 по 1977 рік дошкільний заклад очолювала Роменська Валентина Андріївна. У кінці шістдесятих років заклад розширили, приєднавши дитячий садок №2, що знаходився поряд у будинку № 19. Внаслідок цього була відкрита ясельна група і дитячому садку дали назву ясла-садок № 1 ім. Ілліча. В садочку виховувалися діти від 4 місяців до 7 років у групах з денним та цілодобовим перебуванням. Матеріальна база закладу поповнювалась за рахунок державних коштів. З 1977 по 2000 рік ясла-садок № 1 ім. Ілліча очолювала творчий,ініціативний та добре знаючий свою справу педагог Дубовцева Валентина Василівна. Починаючи з 80-х років, ясла-садок відвідували діти з 1 року, з якими працювали педагоги з відповідною освітою, віддані своїй роботі. Вони створювали сприятливі умови для перебування дітей в дитячому закладі.
Відомі ветерани праці, які майже все життя працювали в садку: Сич Паша Макарівна, Колєснік Ніна Максимівна, Логвиненко Олександра Кузьмівна, Запорожченко Варвара Федотівна, Сушко Віра Василівна, Лапушинська Ольга Миколаївна.
За досягнуті успіхи у вихованні підростаючого покоління у 1970 році працівники закладу, а саме: Яновська Надія Тимофіївна, Булгакова Олена Василівна і Лагутіна Раїса Василівна були нагороджені медалями «За доблестный труд». Лагутіна Р.В. була першим вихователем, якій за високий рівень роботи з дітьми, було присвоєно звання «Вихователь-методист». На початок 90-х у дитсадку було 7 «вихователів-методистів». Серед них варто назвати Ярову Варвару Дмитрівну, яка працювала в закладі упродовж 17 років і була творчим та ініціативним вихователем-методистом.
З 2001 по 2010 рік ясла-садок очолювала Карпенко Тетяна Федорівна, яка внесла вагомий внесок у розвиток дошкільного навчального закладу. У 2002 році рішенням загальних зборів колективу ясла-садок № 1 ім. Ілліча було перейменовано на дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Росинка». При керівництві Тетяни Федорівни було відкрито дві групи компенсуючого типу для дітей з вадами мовлення. Прагнучи створити комфортні та сприятливі умови для перебування дітей у садочку, колектив подбав про облаштування території та групових приміщень, що відповідають сучасним вимогам.
З 2010 року керівником дошкільного навчального закладу призначена Горовецька Олена Григорівна.
Кожен трудовий день дошкільного закладу «Росинка» наповнений турботою про дітей, адже добре відомо, що все, до чого пригорнулося серце в дитинстві, залишається назавжди. І саме в нашому садочку дітям затишно і весело, їх люблять, дбайливо доглядають і піклуються про здоров’я.