prykazky_pro_kozakiv
Любов до свого народу, до своєї землі починається із  знання народних традицій, звичаїв обрядів. Наша рідна України – чудова земля з широкими ріками, мережаними нивами. Відгомоніли століття з того часу, як в пониззі Дніпра за його порогами, безстрашні і вільнолюбиві лицарі заснували Запорізьку Січ. Світ звав їх козаками. В Україні восени святкують Покрову – це велике народне свято, і з особливою повагою до нього ставилися українські козаки.
 В рамках проведення всеукраїнського фестивалю «Гармонія руху» у дошкільному навчальному закладі для старших дошкільнят відбулося спортивно-музичне  свято «Козацькі забави». Ведуча та Котигорошко нагадали дітям про  наших  славних предків – Запорізьких козаків,  про їхню силу,  відвагу, мужність. Завітав на свято до дітей й славний козак – осавул, старшина Охтирського козацького полку  Хащевацький Василь Костянтинович, який закликав дітей любити рідний край, народ, бути гідними своїх предків. Наприкінці свята відбулася урочиста посвята хлопчиків у козачата, що викликало неабияку гордість у серцях наших малюків.
14 жовтня наша країна відмічала і День Захисника Вітчизни.
День Захисника Вітчизни – це свято мужнього воїна і визволителя, прекрасного сім’янина і продовжувача роду, порадника і друга. Скільки мужніх, сміливих воїнів і зараз захищають нашу рідну країну. І не встигнемо ми озирнутися, як наші маленькі хлопчики виростуть. Вони стануть справжніми чоловіками, будуть берегти мир і спокій на планеті!
Що говорить вам козак, це крилате горде слово.
Чом завжди буває так, що світлішає від нього?

DSC_0013

 Козаки – це вільні люди, козаки безстрашні всюди.
Козаки – борці за волю, за народну щастя й долю. DSC_0019
Козак – це людина чесна і смілива.
 Найдорожче йому – Батьківщина!
Козак – слабому захисник 
Цінити побратимство звик!

DSC_0032

Козак – усім народам друг.
Міцний, лицарський в нього дух!
Козак – це той, хто за освіту,
Хто любить пісню і молитву!
Козак вкраїнську любить мову,
Додержить завжди свого слова!

DSC_0057

Нехай вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як і прагнення  кожної людини до вільного та незалежного життя. У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. 

DSC_0062

Не забувай Шевченка спів
Про горду славу козаків.
Не забувай, що ти – дитина
Землі, що зветься Україна!
Про Україну, рідний край,
Ти, завжди це пам’ятай!
Засвідчимось разом сьогодні, що

Козацькому роду – нема переводу!

DSC_0002

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *