Іграшки для дітей дошкільного віку є тим, що книга для старшої дитини – необхідним засобом у науці. Без іграшок немислимо цікаве і веселе проведення часу. Іграшки виховують дитину, розвивають і поглиблювати їх інтерес навколишнього світу, розвивають їїін телект. Дитина отримує нові відчуття і знання завдяки ігор та іграшок.

Вибираючи іграшку в магазині, орієнтуйтеся на те, щоб вона могла пробудити в дитині фантазію, творчість, готовність до дії. Зараз з’явилися розвиваючі ігри, які систематизують поняття, витягнуті дитиною з навколишнього життя, вчать нових знань. Так, різноманітні іграшки для гри з водою допомагають вивчити назви тварин, квітів, геометричних фігур, тренують моторику рук і увагу.

Серед найпопулярніших іграшок у дівчаток завжди булал ялька. Вона дає дитині міцні і корисні навички, такі як дбайливість, вдумливість.Малятко стає піклувальником для ляльки, виховує її, годує і поїть, заохочує і карає. Другою популярною грою є кубики. Вони мають вирішальне значення для психічного розвитку дитини, тому що розвивають математичні поняття. Дитина, граючи з геометричними фігурами, вчиться запам’ятовувати і називати їх. При будівництві малюкові потрібно вибирати блоки рівної довжини, тому ваша дитина дізнається концепцію вимірювання. Кубики виховують уяву, творчі здібності, логічне мислення.

А взагалі, корисною може вважатися та іграшка, яка відповідає чотирьом основним умовам:

– розвиває діяльність дитини ,

– розширює досвід

– розвиває уяву,

– розвиває навички вивчення дійсності.

Вид активності при цьому може мати різний характер, наприклад, при грі з м’ячем йде фізична активність, а при розгадуванні головоломок – розумова.

Підбирайте іграшки завіком

Починаючи від перших місяців життя, дитині вже потрібні іграшки. Втім, не варто завалювати її купою брязкалець та плюшевих ведмедиків. На початку дитині потрібна одна-дві простенькі іграшки, які можна підвісити над ліжечком або візочком, щоб маля могло розглядати цікавинку, тягнутися та намагатися доторкнутися до неї. Окрім розвитку, це ще й непогана аеробіка для зміцнення м’язів. Найкращим вибором для дітей перших двох років будуть іграшки, які розвивають дрібну моторику рук: різної фактури та вмісту.

У 3-4 роки, коли дитина активно грається та пізнає світ, це повинні бути різноманітні герої, тваринки, конструктори, зменшені аналоги предметів, які використовують у побуті, посуд тощо. Не варто також забороняти дитині гратися з реальними речами, якими користуєтесь щодня: каструлями, гребінцями, деякими елементами техніки тощо.

Уже з 4-5 років активізується логічне мислення, в цьому віці потрібно забезпечити дитину розвивальними іграшками. Сьогодні є безліч наборів, які допоможуть навчитися азів творчості, природничих наук, географії тощо.          Починаючи з цього віку і далі такі ігри будуть дуже корисними для дитини. Надкорисними вважають ігри, в яких дитина може спробувати себе в різних образах. Можна придбати набір перукаря або лікаря, аби малюк зміг пізнати людські професії. Корисно також мати декілька ляльок, які допомогли б розігрувати сцени з життя людей. Такі ігри допоможуть дитині соціалізуватися.

У будь-якому віці не варто забувати про приладдя для рухливих ігор: м’ячі, санчата, ракетки для бадмінтону, ролики, велосипеди тощо.

Залежно від індивідуальних особливостей, від двох років вже можна привчати дитину до малювання. Від перших почерків олівцем можна визначити, яка у неї ведуча рука: права чи ліва.