1.Знайдіть точки опори. Вони мають ґрунтуватися на звичних для вас діях. 2.Складіть детальний розпорядок дня, виокремивши час для харчування та перерв для відпочинку. Намагайтеся дотримуватися цього розпорядку. Для наочності можна позначати виконані пункти у плані.
3.Контактуйте з природою, приділяйте час хобі. Проведіть час у парку або на березі річки чи озера. Відчуйте навколишні запахи, звуки. Перебирання дрібних камінчиків або пересипання піску з долоні в долоню сприяє розслабленню вашої нервової системи.
4.Якщо ви вмієте в’язати чи вишивати — приділіть час заспокійливому хобі. Не вибирайте надто складні схеми чи малюнки. Заняття рукоділлям мають розслаблювати, а не посилювати тривожність.
5.Не мовчіть та не стримуйте сльози. Знайдіть спосіб виразити свої думки та переживання. Про те, що трапилося, можна не лише розповідати тому, хто готовий вислухати, а й писати твори (листи, оповідання, казки): як на папері, так і в електронному форматі для розміщення в соціальних мережах, на блогах тощо. У цих творах можна розповідати, скаржитися, обурюватися тощо.
6.Підтримуйте фізичний контакт. У цей період кожен потребує обіймів, тобто відчуття підтримки на фізичному рівні. Також важливо структурувати власні емоції, висловити свої страхи і переживання. Робіть дихальну гімнастику. Якщо ви відчуваєте, що вашому організму для боротьби зі стресом не вистачає власних ресурсів у пригоді стануть техніки розслаблення, приміром дихальні гімнастики, медитацію тощо. Зверніться по допомогу до фахівця. Якщо впоратися зі стресом самостійно або за підтримки близьких, друзів чи колег не вдається, обов’язково зверніться по професійну кваліфіковану допомогу. Потреба в такій допомозі не є свідченням слабкості, а навпаки, — ефективною турботою про себе. Відновивши свій психоемоційний стан, ви матимете можливість повернутися до роботи, продовжувати повноцінне життя.
Джерело: https://emetodyst.expertus.com.ua/10006532