У зв’язку з воєнним станом у країні доводиться дистанційно організовувати освітню діяльність. За допомогою  занять ви маєте не лише зайняти дітей, а й налагодити місток із звичайним життям. До вашої уваги завдання, які батьки зможуть виконати разом з дитиною і навіть поєднати з хатніми справами.

Відеоконструкція, як складати одяг

         Перша проблема, з якою зіткнулося багато батьків, – безлад у кімнаті дитини. Якщо в дитячому садку дошкільники звикли самі складати свої речі перед сном, то вдома, коли поряд немає вихователя, вони про це правило забувають. Нагадайте вихованцям, що вдома теж потрібно підтримувати лад. Запишіть для них відео конструкцію, як складати одяг. Щоб перевірити, як діти виконують це завдання, попросіть батьків сфотографувати сам процес і результат – складені речі дитини.

Ранкова зарядка в прямому ефірі

         Оскільки не всі мають змогу достатньо гуляти з дітьми на вулиці, батьки можуть організовувати рухову активність удома. У цьому їм допоможе ранкова зарядка разом з педагогом за допомогою відеозв’язку. Завчасно домовтеся, о котрій проводитимете зарядку з дітьми. Запишіть її на відео та надішліть посилання родинам, які не мають змоги підключитися в прямому ефірі

         Головне – відтворити вдома режимний момент, до якого дошкільники звикли в дитячому садку. Використайте відомі дітям рухи й музичний й супровід. А щоб заохотити дітей, запропонуйте їм продемонструвати батькам, як їх виконують мама й тато. Така спільна зарядка подарує всім членам родини заряд позитивних емоцій на весь день.

Гра «Допоможи Петрику»

         Ще одна проблема сьогодення – дитина повсякчас потребує уваги, а отже, часто заважає батькам займатися хатніми справами. Тож запропонуйте їм організувати з дитиною гру «Допоможи Петрику» Запишіть відео звернення від імені знайомої дітям іграшки-персонажа чи героя мультфільму.

У зверненні повідомте, що Петрику потрібна допомога. Він забув у центрі розваг свою улюблену іграшку, а зараз центр зачинений. Петрику потрібна перепустка з кодом, інакше його туди не пустять. Тож Петрик передав батькам конверт із завданням, які дитина має виконати протягом дня та дізнатися код. За кожне виконане завдання дитина отримує від батьків по букві, з яких потім має скласти кодове слово, приміром: ключ/вхід. Завдання – будь-які посильні дитині хатні доручення. За потреби батьки можуть проводити цю гру  протягом двох-трьох днів. Наприкінці підсумкового дня батьки разом з дитиною складають паперові листочки з буквами в слово, фотографують і надсилають вихователю. На наступний день отримують відео з подякою від Петрика.

         Така гра не лише допоможе зайняти дитину вдома, а й заохотить її допомогти персонажу, розвиватиме її творчу уяву й фантазію. А головне – допоможе батькам в ігровій формі створити ситуацію, коли завдання необхідно виконати обов’язково.

Кулінарні майстер-класи

         Оскільки вся родина довго перебуває разом удома, у багатьох кухня стала найбільш відвідуваним приміщенням. Причому  батьки тут не лише готують їжу, а й працюють, поки діти дивляться в кімнаті мультфільми та грають в комп’ютерні ігри. Але коли дітям  набридають ці заняття, вони перебираються  в кухню. Часто батьки виганяють  їх назад до кімнати, однак і тут можна розв’язувати виховні й освітні завдання.

         Організуйте для дітей і батьків кулінарний майстер-клас онлайн  і запропонуйте  приготувати, наприклад, веселу яєчню, яку дитина сама прикрасить зеленню. Аби взяти участь у конкурсі бутербродів. Для цього завчасно попросіть батьків вивчити разом з дитиною цікаві факти про бутерброди. Під час конкурсу, поки мама чи тато готує інгредієнти, проведіть для дошкільників бліцопитування: що є основним компонентом бутерброда; з чого готують традиційний бутерброд; як перекладається слово «бутерброд» з німецької мови; чим відрізняється простий бутерброд від складного тощо. Відтак попросіть батьків сфотографувати готові бутерброди й надіслати  в загальний чат для голосування.

Джерела://Вихователь-методист №5-6, 2022, с.52