Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання. Найважливіше у дитячому (як і в дорослому) відпочинку – зміна виду діяльності. Діти мають багато рухатись, бажано неподалік водойми та на свіжому повітрі. Багатий на вітаміни раціон та сонечко у помірних дозах теж сприятимуть гарному настрою дітей.
Кожна поїздка для малолітньої дитини є розвиваючою. Зміна місця, зміна обставин – дуже гарно стимулюють центральну нервову систему, аби дитина зробила «стрибок» у своєму розвитку. Головне, щоб це не був замкнений простір.
Якщо дитина активно працювала розумово, то щоб зняти психологічне напруження, вона має попрацювати фізично. Корисно проводити час на свіжому повітрі, з друзями та отримувати позитивні емоції, оскільки емоційний інтелект здатний підвищувати показники природного інтелекту (IQ). Коли дитина в хорошому настрої, її інтелект підвищується і вона може засвоювати на 50% більше інформації.
Не дайте дитині зрозуміти, що з приходом канікул для неї настала повна свобода дій в проведенні власного часу. Давайте завдання читати, малювати, писати, прибирати свої речі.
Залишайте дітей в секціях і гуртках. Декілька годин живого спілкування з друзями і здорового навантаження в жодній мірі не завадять дитині під час канікул. Якщо діти протягом навчального року були позбавлені можливості багато часу проводити з батьками, то влітку якраз той час, коли спільний відпочинок буде корисним для всієї сім’ї.
Цей час батькам варто використати задля того, щоб знайти спільну мову з дитиною, почути про її інтереси та дізнатися чим вона живе, зрозуміти, можливо, якісь приховані дитячі переживання – а це можливо лише під час особистого спілкування.
Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:
- Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня.
- Організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі.
- Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал.
- Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань).
- Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте.
- Поважайте дитину як особистість.