Матеріально-технічне забезпечення закладу

(згідно з ліцензійними умовами)

         Матеріально-технічна база  закладу дошкільної освіти відповідає вимогам Закону України «Про дошкільну освіту», Санітарному регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р.  за № 563/2869.

Будівлі закладу знаходяться у задовільному стані. Основна будівля збудована у 1905 році. На  сьогоднішній день заклад  розміщується у трьох будівлях (два основних корпуси, харчоблок). Загальна площа приміщень –1051, м2, з них площа під господарськими, допоміжними будівлями і спорудами – 790 м2.

У закладі функціонують сім вікових груп. Всі групи мають окремі групові кімнати зі спальнями, роздягальнями та туалетними кімнатами. Приміщення мають сучасний естетичний вигляд.

Будівлі закладу обладнано системою централізованого опалення та водопостачання, які знаходяться у належному стані та відповідають вимогам. Заклад забезпечений проточною холодною водою (з водогону),  гарячою (6 електричних водонагрівачів). Освітлення приміщень закладу – природне та штучне. Використовуються енергоефективні освітлювальні прилади. Режим освітлення не порушується. Повітряно-тепловий режим в нормі.

У  закладі  створено  умови для проведення медичної, оздоровчо-профілактичної роботи. Функціонує медичний кабінет, який обладнаний необхідними меблями, холодильником для зберігання ліків, шафою для медичних препаратів, ростоміром, вагами. Відповідно до «Переліку оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу» кабінет забезпечений на 86%, «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті» –  на 100%.

Усі приміщення  використовуються за призначенням та забезпечені інвентарем для прибирання.

Територія закладу має площу 0,7439 га, що огороджена по всьому периметру  бетонним, цегляним та дерев’яним парканом.  Площа озеленення території становить 85%. Центральний вхід вкритий асфальтованим покриттям, а доріжки тротуарною плиткою.

Кожна вікова група має окремий груповий майданчик із зеленими насадженнями, літніми  павільйонами. Ігрові майданчики оснащені стаціонарними, дерев’яними, ігровими, спортивними спорудами (машинами, літаками, мотоциклами, самокатами, будинками, гойдалками, столами, лавами, гіркою, ліанами, драбинами, мішенями, рукоходом). Спортивний майданчик обладнаний металевими спорудами (ліана, різні види драбин, мішені, футбольні ворота). Приміщення та територія закладу завжди підтримуються в чистоті.

          Забезпечення спортивної та  музичної залів, групових приміщень обладнанням здійснено відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 року № 1633.

У спортивній  залі  є необхідне обладнання для проведення занять з фізкультури, спортивного гуртка, фізкультурних свят та розваг (гімнастичні лави, драбини, мати, канати, гімнастичні кільця, дуги для підлізання, стояки, обручі, масажери, м’ячі різного розміру, мішечки з піском, ключки,  обладнання для профілактики плоскостопості, порушень постави, інвентар до спортивних ігор: баскетбол, волейбол, футбол, кеглі, дрібний спортивний інвентар для проведення ранкової гімнастики та загально-розвиваючих  вправ на заняттях з фізичної культури,  нестандартне фізкультурне обладнання).

Музична зала  оснащена сучасними технічними засобами: піаніно, музичним центром, магнітофоном,   підсилювачами звуку, колонками, дитячими музичними інструментами (дерев’яними та металевими металофонами, маракасами, музичними трикутниками, брязкальцями, сопілками, ксилофонами), фонотекою музичних творів для дітей, театральною ширмою, ляльками до різних видів театру, декораціями для проведення свят і розваг, театральних вистав, музично-дидактичними іграми,  мультимедійним обладнанням.

Облаштування навчально-методичної бази здійснюється у відповідності  до Примірного  переліку  ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (наказ МОН  України від 19.12.2017 №1633). Педагоги щорічно проводять інвентаризацію  ігрового обладнання  на придатність та відповідність вимогам безпечного використання. З метою поліпшення розвивального середовища, щорічно проводиться огляд-конкурс «Облаштування груп до нового навчального року».

В групових приміщеннях закладу створені всі необхідніумови для повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей. Предметно-розвивальне середовище відповідає віковим особливостям дітей. У группах придбана  достатня кількість дидактичних ігор і посібників, настільно-друкованих ігор і наочного матеріалу, спрямованих на соціальне, емоційне, логічне мислення, розвиток творчого потенціалу дитини.

         У розпорядженні працівників  закладу є: 6 комп᾿ютерів, 3 ноутбука, 4 принтери, 4 магнітофони, 2 музичних центри, 1 телевізор, 2 радіомікрофони, 2  колонки, 1  підсилювач звуку, 1 мультимидійний проєктор.

Заклад дошкільної освіти  має доступ до мережі  Інтернету. Впроваджена система ЄДЕБО,  створені умови та призначений відповідальний для внесення відповідної інформації до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Повномасштабне  вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, призвело до тяжких наслідків як в Україні, так і в нашому місті. Внаслідок ворожих обстрілів  у нашій громаді постраждали об’єкти  цивільної інфраструктури, в тому числі навчальні заклади, серед яких і наш садочок, що двічі зазнав серйозних ушкоджень. Але створення безпечного, комфортного середовища  для всіх учасників освітнього процесу, не дивлячись на реалії сьогодення,  залишаються пріоритетними. Тож, першочергово були проведені заходи, що спрямовані на відновлення пошкоджень .

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України  №280-р від 10.04.2022р. «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» з метою ліквідації наслідків бойових дій  та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану, введеного в дію Указом Президента України від 24 лютого 2022р. №64 «Про введення воєнного стану в Україні»,  були виділені кошти  на Сумську область. Ці кошти були направлені Департаменту освіти і науки Сумської обласної адміністрації, яка уклала договір про надання послуг з поточного ремонту заміни вікон, дверей, даху харчоблоку у приміщеннях ЗДО «Росинка» з підрядником Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Елітбуд». В результаті було замінено 43 вікна, 7 дверей, проведено часткову заміну покрівлі даху.

Проєкт реконструкції ЗДО «Росинка», який був поданий на конкурс, отримав грант від «ІСАР Єднання» в сумі 173 тисячі гривень. Ці кошти були спрямовані на встановлення нових вхідних та міжкімнатних дверей, а також навісу  до входу до приміщення закладу. Варто зазначити, що роботи по ремонту проводилися ТОВ «КИРБУД», сучасні металоконструкції встановлюватимуться підприємством ДОМ 2007. Це приклад співпраці місцевої влади  і соціального відповідального бізнесу.

За рахунок коштів з міського бюджету, на виконання припису Охтирського районного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій від 13.07.2021р. №85 «Про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки», за результатами комісійного обстеження  стану техногенної і пожежної безпеки та цивільного захисту закладу Охтирським районним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій (лист від 26.08.2022р. №545), були проведені роботи щодо облицювання стін керамічним кахелем в коридорі на шляху евакуації з групових приміщень «Фіалочка», «Ромашка». Замінили двері в кількості 4 шт., що забезпечило їх  ширину  у просвіті  на шляху евакуації відповідно до вимог ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва». У зв’язку з тривалою експлуатацією, внаслідок проведення гідравлічних випробувань,  виявили протікання батарей опалення.  Проведено заміну на сучасні радіатори в приміщеннях харчоблоку, пральні, будівлі  для господарчих потреб в кількості 10 шт. Заплановано встановити нові радіатори в групових приміщеннях, музичній та спортивній залах, кабінетах. Придбано 180 комплектів постільної дитячої білизни.

Адміністрація ЗДО «Росинка» неодноразово зверталася до  Благодійного фонду, а саме заступника голови управління Партнерства Німеччина-Україна/Молдова е.V. Вікторії МОЗЕР про надання гуманітарної допомоги у вигляді пральної машини (автомат), морозильної камери, генератора, комп’ютерної техніки. Всі перераховані матеріали були отримані вдячними працівниками закладу освіти, що забезпечить їм в подальшому комфорт та полегшення праці.

Підприємство БО “БФ “Фортечний” також не стоїть осторонь освітянських проблем,  надавши  закладу  дві сонячні батареї, два обігрівачі, генератор.

Внаслідок вибухової хвилі, тривалої експлуатації та атмосферних опадів з’явилися тріщини, щілини на покрівлі будівель закладу. Охтирська міська рада посприяла забезпеченню будівельними матеріалами та проведенню  поточних ремонтів покрівель будівель закладу дошкільної освіти.

У закладі дошкільної освіти проводилися  роботи з облаштування найпростішого укриття, адже під час  повітряної тривоги, керівник закладу повинен забезпечити евакуацію вихованців в безпечне місце, оскільки безпека дітей–наше першочергове завдання. Тому було проведено ремонтні роботи по заміні водо-, тепло-, каналізаційної мереж; встановлено вентиляційну систему, проведено укладання тротуарної плитки на підлогу, стіни оздоблені декоративною шпаклівкою. Придбано біотуалети, ємності харчові, двоє металевих та одні аварійні  дверей, будівельні матеріали, генератор,  проведено прокладання мережі Інтернет.На ці потреби були виділені  кошти з місцевого бюджету, а також надано гуманітарну допомогу небайдужих людей. Якістю виконання  робіт залишились задоволені всі учасники освітнього процесу. Дітки вже мають змогу укриватися в світлому, відремонтованому  зі всіма зручностями приміщенні.

За рахунок коштів з місцевого бюджету проведено ремонти туалетного приміщення для дітей раннього віку, а також  харчоблоку, а саме: замінено облицювальну плитку на стінах та підлозі; підбито стелю гіпсокартоном, пошпакльовано, пофарбовано; повністю замінено електро-, тепло-, водогінну мережу. Це підвищує рівень організації харчування дітей, якість і безпечність роботи харчоблоку, створення сучасного комфортного середовища для приготування смачних та корисних страв.

Колектив не зупиняється на досягнутому, а планує і надалі створювати комфортні умови для перебування дітей з закладі.