На Закарпаттіпідтверджено два випадкиполіомієліту – захворювання, яке призводить до смертіабокаліцтвадітей. Лікарісперечаються, чийдеться про смертельний тип вірусу та застерігають: загрозапідвищена, аджечималодітей не маютьщеплення. Профільнеміністерство та ВООЗ наполягають на тому, щозахворювання викликане поліовірусом, похіднимвід вакцинного штаму, та повідомляють, що вакцина для проведенняімунізаціїдітейвже є в Україні.

Поліомієліт – ценебезпечно та заразно!

Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке викликане вірусом, щопередається від людини до людини: поліовірус передається через брудні руки і контакт з випорожненнями. Він може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. До можливих зон ураження відносять: плечі, груди, руки і ноги.

Підступно – найчастіше без симптомів…

Поліомієліт майже не можливо вчасно виявити, бо майже завжди відсутні будь-які ознаки хвороби. У більшості дітей хвороба проходить без симптомів, однак у деяких вона набуває таких ознак: лихоманка, втома, головний біль, блювотою, онімінням в області шиї та болем у кінцівках. Також слід зазначити, що у кожного 200-го інфікованого виникає параліч, який забирає життя у 5-10% дітей.

Як захистити свою дитину?

Слід наголосити на тому, що ліківвідці є їхвороби немає, а єдиним ефективним способом захистити вашу дитину – імунізація. Для відповіді на спалах поліомієліту ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують оральну полівакцину (ОПВ) як найкращий спосіб захистити дитину від захворювання на все життя. Хочеться зазначити, що в Україні рівень імунізації є найнижчим в Європі: до 1 року вакциновано всього 14% дітей.