Щоб симптоматика ранньої дитячої нервовості не переросла в психічний розлад, батькам треба докласти певних зусиль у вихованні та спілкуванні з малюком. Ці поради допоможуть вам вибудувати правильну комунікацію з дитиною.

1.Спілкуйтеся з малюком тактовно й делікатно, не воюйте, але й не капітулюйте перед ним.

2.Приділяйте більше уваги моральному вихованню, навчіть спілкуватися з однолітками без конфліктів, істерик і капризів.

3.Дуже важливим є режим дня. Побудуйте чіткий графік: прийом їжі та сон повинні відбуватися щодня приблизно в один і той же час.

4.Фізичні вправи, рухливі ігри, тривалі прогулянки, загартовування – все це допоможе зняти градус напруги. Не забороняйте бігати з дітьми на вулиці, не вдягайте дитину занадто тепло.

5.Якщо є проблеми з апетитом, не можна годувати дитину перед телевізором, використовувати погрози чи примушувати. Робіть більш тривалі перерви між прийомами їжі. Обережно вводьте в раціон нові продукти. Виключіть із нього какао, шоколад, каву, смажене, гостре, наваристі бульйони.

6.В дитсадок малюка краще віддавати в більш пізньому віці, тоді адаптація пройде легше. Обов’язково попередьте вихователів, що дитина має підвищену збудливість і може реагувати на ситуації по-особливому. Вихователі не повинні примушувати її гратися, малювати, їсти, виконувати вправи тощо.

7.Якщо є проблеми зі сном, можна потримати дитину на руках, зігріти своїм теплом, розповісти щось приємне. Добре діє масаж пальчиків ніг, шиї, зони за вухами, ванночки для рук і ніг з теплою водою та морською сіллю. Після ванночки вдягніть рукавички, шкарпетки та покладіть малюка в ліжко.

8.Не смійтеся над страхами дитини. Поступово знайомте її з навколишнім світом, не лякайте й не відштовхуйте, а виховуйте мужність, самостійне подолання труднощів.

9.Читайте казки та даруйте іграшки відповідно до віку дитини. Важливо навчитися переключати увагу, особливо, якщо дитина чогось настирливо від вас хоче.

10.Відвідування цирків, парків атракціонів та інших місць, що викликають надмірне збудження, має бути дозованим і дуже обережним.

11.Не варто соромитися відвідувати лікаря-невролога. Самостійно виявити та вилікувати порушення в роботі нервової системи дитини неможливо. Це повинен робити фахівець. Вчасно звертайтеся до лікарів — і ваш малюк буде активним, здоровим і врівноваженим.