1. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок.
  2. У розмовах із радістю нагадуйте про те, що дитина зможе ходити в садок. Розповідайте про це рідним і знайомим у її присутності. І мине небагато часу, як ваш малюк буде з гордістю говорите про це сам. ( так ви зацікавите дитину дитячим садком, викличете бажання йти туди.
  3. Детально розкажіть дитини про режим дошкільного закладу, що і в якій послідовності вона буде там робити. Що детальнішою буде ваша розповідь, то спокійнішим і впевненішим буде ваш малюк. ( у дитячому садку дітей лякає невідомість)
  4. Розкажіть про труднощі, які можуть виникнути в дитини у садочку ( забув, де його рушник). Повідомте, до кого можна звернутися по допомогу і як це робити.
  5. Не залишайте дитину одну на весь день у перші дні відвідування садка, приходьте заздалегіть. Побудьте на сніданку і занятті, потім ще й на прогулянці, збільшуючи час перебування дитини у садку ПОСТУПОВО.
  6. Навчіть малюка знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них на ім’я, просити, а не забирати іграшки, пропонувати їх дітям. ( дуже важливо навчити малюка гратися)
  7. Разом із дитиною оберіть систему прощальних знаків – так їх буде простіше вас відпустити. Наприклад поцілунок в одну щічку, помахати ручкою.
  8. Не сомнівайтеся в доцільності виховання садка. Хитрий малюк найменші ваші сумніви зуміє використати для того, щоб залишитися вдома.
  9. У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого садка і його працівників. Ніколи не залякуйте дитину садком, школою і нічім іншим.