Перш за все, постарайтеся попередити агресивні дії з боку дитини по відношенню до інших. Якщо ви помітили, що дитина починає сердитися, нервувати, сперечатися переведіть його увагу на що-небудь інше, відволікаючи його. Наприклад, запропонуйте дитині пограти в якусь цікаву гру або запропонуйте йому побути одному, подумати над своєю поведінкою. У цього методу є плюси. Він зменшує кількість соціальних контактів дитини з іншими дітьми, дорослими.

Кусання у разі довгого часу дитини в колективі дітей (дорослих) є проявом перезбудження. Якщо кусається дитина, яка не вміє ще говорити, необхідно озвучити його поведінку, для того, щоб він запам’ятав його назву, сказавши: «Ти кусаєшся!». Далі скажіть: «Не можна кусати людей, ніколи так більше не роби!», «Кусати можна тільки яблука». Потім переведіть увагу дитини на щось для нього цікаве.

Запобігти його агресивні дії можна за допомогою запропонованої йому альтернативи. Запитайте, як тільки помітили, що дитина почала нервувати: «Ти хочеш пограти з лялькою або машинками?».

Якщо вам не вдалося попередити агресивну поведінку дитини, вам необхідно в цьому випадку зупинити подальший прояв агресивних дій з боку дитини. Для цього обережно, без різких рухів обійміть його. Далі, дивлячись в очі дитині, розкажіть йому про його почуття, наприклад: «Ти не хочеш віддавати Маші свою іграшку. Я тебе розумію і т. д.». Намагайтеся, щоб ваша фраза звучала ствердно, була емоційно схожа з станом дитини. Важливо показати дитині, що ви його розумієте, що мета таких агресивних дій дитини – показати своє почуття образи. І що при досягненні мети подальше прояв агресивних дій безглуздо.

Якщо дитина вкусила або вдарила вас – скажіть їй байдужим тоном: «Мені боляче. Я дуже серджуся, коли мене кусають».Утіште потерпілого, проявіть до нього співчуття на очах вкусившого. Таким чином, дитині подається приклад того, як потрібно висловлювати співчуття.

Дайте можливість дитині загладити свою провину, запропонуйте йому накласти пластир на місце укусу, вибачитися, намалювати малюнок і подарувати потерпілому.

Навчіть дитину домовлятися, висловлювати свої почуття, відстоювати свою думку і бажання словами.        Принагідно кажіть дитині: «Мені подобається, що ти ведеш себе стримано».

Якщо дитина вкусила вас, або вкусила іншу дитину, то ні в якому разі не можна кричати чи бити його. В момент, коли діти когось кусають, їх переповнює почуття злості. Він не здатний усвідомлювати те, що він робить. Наказуючи дитину, при цьому не давши йому заспокоїтися, ви спровокує у нього ще більший спалах люті. Пам’ятайте, зупинені агресивні дії дитини, можуть призвести до того, що невиплеснуті негативні емоції залишаться в дитині і рано чи пізно проявлять себе, знайдуть вихід.

Якщо ви помітили, що дитина почала кусатися – в цьому випадку важливий контроль. Зовнішня твердість дорослих тренує у дитини почуття розрізнення (можна – не можна, добре – погано). На основі цих обмежень, соціального несхвалення формується почуття сорому і сумніву.

За умови, якщо батьки не будуть пригнічувати в дитині прагнення до автономності, надмірно його опікуючи, у нього сформуються такі позитивні якості як гордість і доброзичливість. Відповідно, зайва опіка дорослих посприяє формуванню у дитини почуття сорому, сумніву, невпевненості. На розвиток особистості дитини, формування у нього позитивних якостей впливає правильно обраний батьками стиль сімейного виховання, спілкування з дитиною.

Для прийняття правильного рішення, що робити, якщо дитина кусається, необхідно, насамперед, виявити причину. Виявивши причину і визначивши, чому дитина кусається, потрібно негайно приступати до вживання заходів щодо її усунення, для того, щоб подібна агресивна поведінка не закріпилася і не увійшла в звичку у дитини.