Що таке лишай
 Давайте розберемося, що потрібно робити батькам, якщо вони запідозрили лишай у дитини.

Буває, що батьки виявляють на шкірі малюка дивні рожеві плями круглої форми. Найчастіше ці плямочки виявляються ознакою наявності у малюка такого заразного захворювання, як лишай. Що це таке? Відомо, що лишай — це широко поширене захворювання. Хворіє їм хоч раз в житті до 90% всіх діток.

Що таке лишай

Симптоми лишаю: виникнення вогнищ ураження на животі, плечах, ногах, іноді на волосяній частині голови та на нігтях. Цятки на початку захворювання бувають блідо-рожевого кольору, шкіра майже завжди на них лущиться. В окремих випадках може спостерігатися підвищення температури тіла, збільшуються лімфатичні вузли.

Мамам, які зіткнулися з даною проблемою, не треба лякатися і впадати у відчай. Вилікувати лишай у малюків досить просто. Зазвичай для лікування необхідно близько двох тижнів.

Але при цьому дуже важливо пам’ятати, що лишай — дуже заразне захворювання. Батькам треба виключити всі контакти і спілкування свого малюка з іншими дітьми. При цьому захворюванні неприпустимо відвідувати дитсадок чи школу.

Причина лишаю — спори, адже це грибкове захворювання. Значить, всі предмети особистої гігієни треба обробляти щодня. Щодня міняй і постільну білизну дитини.

Як лікувати лишай

Відповідь на це питання повинен дати лікар-дерматолог. Не треба намагатися вирішувати самим, чим же можна лікувати лишай у малюка, тому що є кілька видів цього захворювання, і лікування повинен підбирати лікар саме виходячи з цього.

Багато батьків, виявивши один раз лишай у дитини, вважають лікування народними засобами майже панацеєю. Але, як ви вже знаєте, видів лишаю існує досить багато. Іноді навіть досвідченому дерматологу з багаторічним стажем важко визначити вид лишаю. Тому для точної діагностики необхідно лабораторне дослідження зіскрібків з шкірних покривів.

Але існують і нескладні правила, які полегшать батькам задачу, як швидко вилікувати лишай у крихти.

Так, під час захворювання треба припинити приймати ванни, адже це може спровокувати ще більшу площу для ураження шкіри. Купати дитину найкраще під душем.

Ще один секрет — правильний вибір одягу та взуття на час хвороби дитини. Теплий і трохи вологий мікроклімат — це ідеальне середовище для інтенсивного прогресування вірусу. Під синтетикою такий мікроклімат і створюється. Тому запам’ятай: весь одяг для дитини повинен бути тільки з натуральних бавовняних матеріалів. Головне, щоб він швидко вбирав виділення поту.

Щоб успішно вивести лишай у малюка, необхідно влітку обмежити денні прогулянки. Хворим діткам треба уникати всякого контакту уражених ділянок шкіри з сонячними променями.

Тварини є носіями лишаю

Важлива і профілактика лишаю у діток. Постарайся уникнути контакту малюка з бездомними кішками. Найчастіше саме ці тварини є носіями грибків, які і викликають захворювання стрижучого лишаю.

Також батькам слід звернути особливу увагу на зміцнення організму дитини. Міцний імунітет — це гарантія того, що зараження не відбудеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *