Вуздечки це складки під язиком, під верхньою та нижньою губами органів артикуляції.
Важливо оцінити, яка вуздечка в нормі, а яка ні. Тому виділяють кілька ступенів складності:
 – легка (можуть виникати труднощі у постановці сонорів);
 – середня (труднощі у постановці шиплячих, сонорів та передньоязикових верхнього підйому, а також у корекції інфальтильного типу ковтання);
 -важка (дуже видно ще у пологовому будинку лікарю-неонатологу, або пізніше на першому огляді дільничному педіатру. Оскільки будуть скарги та труднощі з годуванням грудьми і т.д.). Але якщо дитина з такою вуздечкою і вже доросла, то далі це велика проблема, яка стає на заваді чіткого мовлення.

Вуздечки верхньої та нижньої губи, що дефектні – будуть утворювати щілини між зубами (діастеми), у деяких випадках впливають на формування неправильного прикусу, а також, у деяких випадках,спричиняють порушення звуковимови для губних та деяких голосних звуків.
Дорослому теж можна підрізати, але чим старша людина, тим ширша складка, відповідно не така охайна після загоєння, частенько може бути товстий шовчик. Та і болючіше, аніж дітям.

Підрізати, чині – вирішує лікар стоматолог-хірург. Логопед може лише направити.

Але логопед не зобов‘язаний розтягувати, коли там доцільнішою буде пластика. Вирішувати кожному, бо є багато різни хаспектів у житті.

ПАМ’ЯТАЄМО- підрізають НЕ ЯЗИК, а під’язикову вуздечку (складку).