Вітряна віспа знайома переважній більшості людей. Зелені пупиришки залишаються в пам’яті на все життя. Хвороба відома під народною назвою вітрянка. Це гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом. Симптоматика вітрянки — висока температура, висипання на шкірі і слизових оболонках. Джерелом інфекції стають люди, хворі вітрянкою: вірус виділяється під час дихання в період з десятого дня інкубаційного періоду, при цьому основних симптомів захворювання може ще й не бути, до п’ятого дня з моменту висипань. Сприйнятливість до захворювання дуже висока, вся справа в тому, що воно передається повітряно-крапельним шляхом. Уникнути захворювання вітряною віспою можуть 3-х місячні малюки, так як в їх крові містяться антитіла, передані від матері наприкінці її вагітності. Самий високий поріг захворюваності — у молодших школярів, схильні же вітрянці малюки, починаючи з двомісячного віку.

Вірус потрапляє в дихальні шляхи разом з киснем, звідти він проникає в кров, а згодом потрапляє в клітини шкіри і слизових оболонок. Саме там він, викликаючи роздратування, розмножується. Всередині організму відбуваються наступні процеси: в шкірних і слизових прошарках розшаровуються тканини, в яких накопичується міжтканинна рідина. У підсумку, утворюються висипання або пухирці, які також називають везикулами. Після декількох днів везикули тріскаються, а на їх місці виникають ранки, в наслідок ще і покриваються скоринкою. Розчісування бульбашок може призвести до вторинної інфекції, а зміст бульбашок стає гнійним, тому робити це заборонено.  Як правило, на 3-й — 5-й день хвороби температура спадає.

Бульбашки можуть утворитися і на внутрішніх органах, зокрема, печінці, нирках, підшлунковій залозі, легенях, в тому випадку, якщо організм сильно ослаблений. Таке перебіг захворювання вважається ускладненим, воно супроводжується інтоксикацією організму, високою температурою і блювотою. Лікувати його слід в стаціонарі.

Інкубаційний період або проміжок від моменту зараження до перших ознак захворювання може тривати до 21-го дня.

Симптоми захворювання:

• Іноді першим симптомом є сонливість, млявість, тривожний сон, поганий апетит.

• Підвищення температури тіла до 38-39 ° С.

• Одночасно з температурою або 1-2 дні потому з’являються висипання на шкірі, причому не відразу всі, а поступово. Найчастіше везикули виникають на обличчі і волосистої частини голови, плечах, грудях, животі, кінцівках у вигляді плям і бульбашок, наповнені рідиною. Локалізуються вони і на слизових ротової порожнини, повік, носа. Поява нових везикул може знову супроводжуватися підвищенням температури тіла, погіршенням загального стану.

• Може спостерігатися стан загальної інтоксикації.

• Висипання супроводжуються свербінням шкіри.

Коли звертатися до лікаря:

При появі висипань і підвищенні температури тіла обов’язково викликайте лікаря з поліклініки. Висип може з’являтися при різних захворюваннях (алергія, скарлатина і т. д.). Тільки лікар може поставити правильний діагноз.

Що робити до приходу лікаря:

1. Забезпечте дитині постільний режим.

2. При високій температурі давайте хворому парацетамол у вікових дозах.

3. Дитина повинна більше пити — соки, морси, чай.

4. Висипання змащуйте 1-процентним розчином зеленки, але обов’язково залиште кілька прищиків до приходу лікаря.

5. Якщо висипання з’явилися на слизових, давайте дитині полоскати рот або зрошують слизову настоєм календули, ромашки.

6. Митися і купатися не слід, щоб не поширити інфекцію.

7. Ізолюйте хворого дитини від інших дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *