Причини виникнення корі у детей

Як передають медики, основною причиною спалаху захворювання лікарі називають неналежну вакцинацію дітей.

Джерелом інфекції є хвора людина, контакт із яким особливо небезпечний у перші 4-6 днів після потрапляння вірусу в організм. Кір передається повітряно-крапельним шляхом – при кашлі, чханні, розмові і навіть під час дихання. Крім цього, існує так званий вертикальний шлях передачі корі – коли вагітна жінка стає джерелом недуги і інфікує плід.

Симптоми корі у дітей

Ознаки захворювання можна умовно розділити на чотири етапи. Під час інкубаційного періоду, який триває від 9 до 21 днів, людина, як правило, не відчуває істотних змін. Але як тільки вірус проникає у кров і вражає лімфатичну систему, стан хворого різко погіршується – підвищується температура, знижується апетит, дитина може скаржитися на головний біль, кашель, сильний нежить і слабкість.

Третій етап хвороби пов’язаний із появою висипань. На 4-5 день після прояву перших симптомів корі у дітей на тілі малюка з’являється характерне висипання. Згодом блідо-рожевий висип починає темніти і поширюватися по всьому тілу. При цьому перші п’ятенця виникають за вухами і на обличчі, поступово поширюючись по тілу зверху вниз.

Четверта стадія корі пов’язана з періодом пігментації. У цей час корові плями змінюють колір, а потім і зовсім зникають. При цьому стан крихти поліпшується, дитина стає активним і навіть може відвідувати громадські місця.

Діагностика і лікування корі у дітей

Якщо ви помітили, що стан крихти різко погіршився, варто негайно звернутися до лікаря. Після взятих аналізів і огляду дитини, фахівець визначить справжню причину такого самопочуття.

Своєчасне звернення до лікаря вбереже малюка від ускладнень, а також дозволить лікувати дитину вдома. Як правило, дитячий організм самостійно справляється із вірусом, але при необхідності лікар може призначити жарознижуючі, відхаркувальні, протизапальні та інші лікарські препарати.

Що стосується профілактики, то найдієвішим способом запобігання недуги є вакцинація. Її проводять у тому випадку, якщо дитина ще не встигла перехворіти на кір – у віці від одного до півтора років. На думку експертів, такий захід дозволяє запобігти зараженню дитини на кір, а також полегшити перебіг хвороби в разі інфікування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *