НА ЗАМІТКУ БАТЬКАМ: 6 ФАКТІВ ПРО ДИФТЕРІЮ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, якому піддаються діти віком від 3-7 років.

Як правило, випадки захворювання на дифтерію рідкісні, так як багато дітей щеплені (щеплення від дифтерії входить до переліку обов’язкових). Але також варто відзначити, що багато батьків відмовляються робити АКДС. Що ще потрібно знати про дифтерію:

     Збудник

Дифтерію викликає бактерія Corynebacterium diphtheriae, яка дуже стійка і може «виживати» при висушуванні або знижених температурах.

     Як передається

Дифтерія передається двома способами. Перший – повітряно-крапельний, коли при чханні або кашлі бактерії від хворої людини потрапляють на слизові або ранки іншої людини. Другий – контактно-побутовий, який відбувається при користуванні спільними побутовими предметами з зараженим людиною. Бактерія здатна зберігатися у пилу до двох місяців, але гине при нагріванні води до 100 градусів за Цельсієм протягом хвилини.

    Хто найчастіше хворіє

До захворювання частіше схильні:

  • Діти і дорослі, які не мають вакцинації
  • Діти від 3-7 років, ву період формування імунної системи
  • Люди, у яких ослаблений імунітет, наприклад, після перенесеної операції, у кінці менструального циклу і т.д.

    Класифікація дифтерії

Дифтерія зіва. Як правило, починається із підвищення температури і болю при ковтанні. Присутнє почервоніння і набряклість мигдалин, наявність на них нальоту, а також збільшення лімфатичних вузлів. Далі симптоми можуть посилитися (токсична форма дифтерії): підвищення температури до 41 градуса за Цельсієм, набряк мигдалин може закрити вхід у глотку.

Дифтерія носа. Відбувається підвищення температури, серозно-гнійні або кров’янисті-гнійні виділення із носа.

Дифтерія ока. Спочатку протікає як кон’юнктивіт.

Дифтерія шкіри. На шкірі присутній брудно-сірий наліт і довге не загоєння ран.

     Лікування

При лікуванні дифтерії головне – введення протитоксичної сироватки.

      Профілактика дифтерії

  • Щеплення роблять у 2, 4, 6, 18 місяців, а потім у 6 років, у 16 і кожні 10 років.
  • Імунітет. Здоровий організм складніше вразити бактерією. Здорове харчування, спорт, активне життя – це все профілактика проблем з імунітетом. Також педіатри радять проводити загартовування, але під чітким їх наглядом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Документи для прийому дитини в ДНЗДокументи для прийому дитини в ДНЗ

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИЙОМУ ДИТИНИ ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ Медичну карту дитини скасовано. Які ж документи мають надавати батьки для прийому їхньої дитини до закладу дошкільної освіти? Основною формою первинної облікової

Шановні батьки, пам’ятайте, туберкульоз легше попередити, ніж лікувати!Шановні батьки, пам’ятайте, туберкульоз легше попередити, ніж лікувати!

Як роблять пробу Манту? Проба Манту проводиться 1 раз на рік, починаючи з трирічного віку дитини, незалежно від результатів попередньої проби. Роблять її спеціальним туберкуліновим шприцем внутрішньошкірно. Потім медичний працівник

Вітряна віспа у дітейВітряна віспа у дітей

Вітряна віспа знайома переважній більшості людей. Зелені пупиришки залишаються в пам’яті на все життя. Хвороба відома під народною назвою вітрянка. Це гостре інфекційне захворювання, викликане вірусом. Симптоматика вітрянки — висока температура,