Граємо у ванній

Граємо у ванній

Більшість дітей обожнюють купатися. І неважливо, що це буде: ставок, море, ванна, душ або навіть маленький тазик. Вода заспокоює дитину, Згадайте, скільки часу малюк може провести у воді, спокійно переливаючи її у відро, занурюючи у воду різноманітні предмети. Людина так ставиться до води, тому що всі живі істоти споконвічно жили в океані й тільки потім вийшли на сушу. Малюки девʼять місяців провели у воді, і водне середовище для них цілком рідне. Скористаймося тим, що вода добре впливає на дитячу нервову систему, і придумаємо кілька ігор у воді та з водою для наших малюків. Варто  ще відзначити, що такі ігри – відмінний розвивальний матеріал для дітей. Тренування маленьких пальчиків,, розвиток сенсорики, а також уяви й мислення 0 ось що можуть дати прості ігри у воді.

Переливаємо,  наливаємо,  відливаємо,  доливаємо…

Те, що нам, дорослим, може здатися дуже нудним і нецікавим/надзвичайно подобається дітям. Наприклад, переливання води. Можна переливати її по-різному:

  • з однієї ємності в іншу;
  • з однієї великої в безліч різних пляшечок і баночок;
  • із пляшки з вузьким горлечком у будь-яку іншу ємність;
  • з однієї мисочки в іншу за допомогою ложок різної місткості;
  • використовуймо для переливання губку: в одній мисочці просочуємо її водою, в іншу — віджимаємо.

Фантазія безмежна. Можете придумувати способи переливання разом з дитиною, і всі вони будуть цікавими.

Піна пінна

Придбайте дитячу піну для ванни. Перед тим як малюк піде купатися, налийте кілька ковпачків піни у ванну (трішки більше, ніж ре­комендовано в інструкцій щоб піни утвори­лося якнайбільше. З піни можна створювати різні фігурки – звірів, машинки, чоловічків. За допомогою піни легко зробити незвичай­ну зачіску.

Буря на морі

Для цієї гри вам знадобляться трубочки для коктейлю. Влаштуємо «бурю на морі». А це означає, що потрібно дути в трубочки, попередньо опустивши їх кінчики у воду. Дітям дуже подобається спостерігати, як повітряні бульбашки піднімаються на поверхню.

Водні  художники

У продажу є чимало фарб і фломастерів, якими можна малювати у ванній. Вони лег­ко змиваються, не залишають розводів, не токсичні. Перетворіть на полотно стіну ванної кімнати або навіть саму ванну або душову кабінку. Можете запропонува­ти малюкові пограти в хрестики-нули- ки, у морський бій, малювати звірят або чоловічків

Дуємо на воду 

Ще одна цікава гра. Якщо заздалегідь при­думати, що ви спускатимете на воду, мож­на побудувати цілий флот. Це можуть бути звичайні паперові кораблики. А можна зро­бити водний транспорт із пробок від пляшок (у них відмінна плавучість), зубочистки й ма­ленького аркуша паперу. Гарний матеріал для корабликів — горіхова шкаралупа. Плав- засоби готові? Можна спустити їх на воду. Щоб вони могли плисти по воді, дутимемо на вітрила. Якщо в грі беруть участь відразу кілька людей, то кожен може вибрати для себе кораблик і дути саме в його вітрила. Хто ж переможе у великій вітрильній регаті?

Придумуйте свої цікаві ігри у воді. Однак завжди пам’ятайте про правила безпеки.

  • Не залишайте дитину без до­гляду у воді або біля води.
  • У ванній або душовій ка­бінці обов’язково покладіть гу­мовий нековзний килимок на присосках.
  • Поверніть убік кран або над­ягніть на нього м’яку насадку, щоб малюк не поранився.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Як запобігти травмуванню дитиниЯк запобігти травмуванню дитини

Діти часто травмуються або можуть завдати тілесних ушкоджень одне одному під час гри. Травмування може спричинити як поведінка самої дитини або її одно­літків, так і необачність дорослих. Тому найважливіше завдання