Граємо у ванній

Більшість дітей обожнюють купатися. І неважливо, що це буде: ставок, море, ванна, душ або навіть маленький тазик. Вода заспокоює дитину, Згадайте, скільки часу малюк може провести у воді, спокійно переливаючи її у відро, занурюючи у воду різноманітні предмети. Людина так ставиться до води, тому що всі живі істоти споконвічно жили в океані й тільки потім вийшли на сушу. Малюки девʼять місяців провели у воді, і водне середовище для них цілком рідне. Скористаймося тим, що вода добре впливає на дитячу нервову систему, і придумаємо кілька ігор у воді та з водою для наших малюків. Варто  ще відзначити, що такі ігри – відмінний розвивальний матеріал для дітей. Тренування маленьких пальчиків,, розвиток сенсорики, а також уяви й мислення 0 ось що можуть дати прості ігри у воді.

Переливаємо,  наливаємо,  відливаємо,  доливаємо…

Те, що нам, дорослим, може здатися дуже нудним і нецікавим/надзвичайно подобається дітям. Наприклад, переливання води. Можна переливати її по-різному:

  • з однієї ємності в іншу;
  • з однієї великої в безліч різних пляшечок і баночок;
  • із пляшки з вузьким горлечком у будь-яку іншу ємність;
  • з однієї мисочки в іншу за допомогою ложок різної місткості;
  • використовуймо для переливання губку: в одній мисочці просочуємо її водою, в іншу — віджимаємо.

Фантазія безмежна. Можете придумувати способи переливання разом з дитиною, і всі вони будуть цікавими.

Піна пінна

Придбайте дитячу піну для ванни. Перед тим як малюк піде купатися, налийте кілька ковпачків піни у ванну (трішки більше, ніж ре­комендовано в інструкцій щоб піни утвори­лося якнайбільше. З піни можна створювати різні фігурки – звірів, машинки, чоловічків. За допомогою піни легко зробити незвичай­ну зачіску.

Буря на морі

Для цієї гри вам знадобляться трубочки для коктейлю. Влаштуємо «бурю на морі». А це означає, що потрібно дути в трубочки, попередньо опустивши їх кінчики у воду. Дітям дуже подобається спостерігати, як повітряні бульбашки піднімаються на поверхню.

Водні  художники

У продажу є чимало фарб і фломастерів, якими можна малювати у ванній. Вони лег­ко змиваються, не залишають розводів, не токсичні. Перетворіть на полотно стіну ванної кімнати або навіть саму ванну або душову кабінку. Можете запропонува­ти малюкові пограти в хрестики-нули- ки, у морський бій, малювати звірят або чоловічків

Дуємо на воду 

Ще одна цікава гра. Якщо заздалегідь при­думати, що ви спускатимете на воду, мож­на побудувати цілий флот. Це можуть бути звичайні паперові кораблики. А можна зро­бити водний транспорт із пробок від пляшок (у них відмінна плавучість), зубочистки й ма­ленького аркуша паперу. Гарний матеріал для корабликів — горіхова шкаралупа. Плав- засоби готові? Можна спустити їх на воду. Щоб вони могли плисти по воді, дутимемо на вітрила. Якщо в грі беруть участь відразу кілька людей, то кожен може вибрати для себе кораблик і дути саме в його вітрила. Хто ж переможе у великій вітрильній регаті?

Придумуйте свої цікаві ігри у воді. Однак завжди пам’ятайте про правила безпеки.

  • Не залишайте дитину без до­гляду у воді або біля води.
  • У ванній або душовій ка­бінці обов’язково покладіть гу­мовий нековзний килимок на присосках.
  • Поверніть убік кран або над­ягніть на нього м’яку насадку, щоб малюк не поранився.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *