Для вас батьки

Казки у дитинстві – запорука щасливого майбутнього

 

Підготувала:вчитель-логопед Брагіна І.О.

Що може краще розвивати мовлення дитини, ніж казки? Тільки терапевтичні казки! Бо вони ще допомагають вирішувати і інші завдання! Вони стають чудовим помічником у вихованні дітей, без нотацій і повчань. Варто просто розповісти казку, в якій головний герой виявляє ті якості, які б ви хотіли виховати у свого малюка.

Давайте поринемо у неймовірно захопливий світ терапевтичної казки. Казка – це мова, яку розуміє дитина. Коли малюкові читають казку, він відчуває, що його люблять. Це відчуття закладено в людині генетично. Казка – це спогади дитинства, приємні відчуття любові й тепла, чари, коли все можливо.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була відкрита світу навколо неї та могла отримувати від спілкування з ним лише радість, познайомте її зі світом за допомогою «маминої казки», розповідаючи легенди, бувальщини й небилиці, додаючи до них щедру порцію чарівництва, гумору і щасливих чудес .

Світ, про який розказано чарівною мовою у ранньому дитинстві,запам’ятовується потім на все життя, будучи найціннішим психологічним ресурсом самопорятунку в дорослому віці.

Складіть разом з малюком казки за умовною назвою: «Який чудовий світ, у якому я народився» – це не тільки знайомство з навколишнім світом, правилами та традиціями рідного народу, це і профілактика страхів, невпевненості, агресії. Тобто тих станів душі, з якими доросла людина повинна щоденно боротись і навіть звертатися до спеціалістів.

 

Користь казок на ніч: 7 причин читати для дитини

  1. Розвивають пам’ять.

Читаючи казки дитині, запитуйте його, що він почув і як він зрозумів почуте. Що, де, коли, чому? Таким чином, малюк буде тренувати пам’ять.

 

  1. Розширюють словниковий запас. 

Ви знайомите дитину з новими словами, він краще засвоює їх під час повторення. Підбирайте казки відповідно до віку, щоб малюк розумів слова. Пояснюйте незрозумілі слова. Застосовуйте нові слова в повсякденному житті. В результаті малюк зможе краще висловлювати думки.

 

  1. Розвивають фантазію. 

Ваш малюк почне малювати дивовижні світи в своїй голові. Анаматори працюють на славу, малюючи картинки до сучасних мультиків. Для цього вони використовують свою фантазію. Але просто споживаючи мультфільми діти не тренують свою фантазію. Вони просто насолоджуються процесом і стежать за розвитком чужих історій. Як же почати складати свої дивовіжні фантазії та історії, вигадувати в голові свої образи і звучання? За допомогою фантазії. Казка змушує дитину закривати очі і уявляти улюблених героїв в своїй голові.

 

  1. Покращують знання про світ. 

За допомогою казок дитина може дізнатися про інші країни і тварин. Вивчити історію або науку. Казка про динозавра може захопити малюка археологією, а казка про квіти мотивує вивчити назви кольорів і посадити їх біля будинку. Дитина стає більш зацікавленою навколишнім світом і більш ерудованою. Ви розширюєте його горизонти.

 

  1. Допомагають сформувати моральні принципи. 

Ви можете сто разів сказати дитині про те, що життя справедливе, потрібно ділитися добром, бути працьовитим і чесним. Але ці слова залишаться лише словами. Щоб піднести дитині справжній урок, прочитайте казки на ніч з історією героя, які ділиться добром, є працьовитою і чесною. Прочитайте історію про те, що трапилося з жадібною людиною, що трапилося з ледачим героєм, а що сталося з щедрим і працьовитим. Дитина сама зробить висновки.

 

  1. Казка на ніч створює зв’язок між вами

У читанні важливі важливі три елементи. Слухач, казка і любляча людина, яка читає її. Ви не просто вимовляєте слова з твору. Ви наповнюєте їх любов’ю, емоціями і своєю увагою. Дитина буде згадувати ваш вечірній ритуал читання все життя і перенесе цю традицію в свою сім’ю.

 

  1. Прояв батьківської любові

Мабуть, найважливіший з усіх пунктів. Можна багато говорити про любов, але краще демонструвати її вчинками. Оладки на вихідних, гра в настільну гру по п’ятницях, похід в гості по неділях і читання книги вечорами. Що може продемонструвати вашу любов краще, ніж увага і турбота? Після читання поцілуйте дитини, укрийте ковдрою і малюк засне з посмішкою на обличчі.