МАЛА ПЛОЩА – ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ

Режисерські ігри — ігри дитини з іграшками та їх замінниками за створеним нею сюжетом. У цих іграх малюк переходить від ігрових дій з іграшкою до гри за власним задумом, самостійно визнача­ючи сюжет, ігрові засоби. Режисерські ігри дітей можуть бути індивідуальними і спільними.

До індивідуальних, як правило, вдаються діти молодшого дошкільного віку. Найчастіше вони ро­зігрують прості явища зі свого життя, поступово насичуючи гру відображенням взаємин з доросли­ми. Збагачення соціального досвіду дитини роз­ширює коло явищ, яке вона відображає в грі. Но­сіями ролей є іграшки, а дитина організовує ігрові ситуації, регулює взаємини персонажів, мотивує їхні дії. Для цієї діяльності вона ставить себе на місце кожного персонажа, розвиваючи вміння ди­витися на подію з різних точок зору.

Спільні режисерські ігри поширені серед дітей середнього і старшого дошкільного віку. В них ко­жен учасник гри діє за одного-двох персонажів. Такі ігри передбачають активну мовленнєву ді­яльність малюка, який виконуючи ігрові дії, описує їхню послідовність, оцінює їх. Основою спільних режисерських ігор є досвід, але не безпосередній, особистий, який переважає у режисерських іграх дітей молодшого віку, а опосередкований. Ідеться про те, що старші діти поєднують в одній грі свої враження і знання, отримані з різних джерел (ка­зок, віршів, мультфільмів, реального життя, спіл­кування з рідними). Сюжети цих ігор більш склад­ні й різноманітні. У них зростає кількість дійових осіб, які вступають у значно складніші взаємини, персонажі з чітко окресленими ролями.

Ігрові групи дітей 5-річного віку скла­даються максимум з 6 осіб. Отже, одно­часно у колективі може виникнути по­треба в обігруванні 2-5 різних сюжетів, а для цього потрібна чимала територія. В груповій кімнаті можуть комфортно розміститися лише дві групи гравців. У такому випадку на допомогу приходять режисерські ігри. Вони, як і сюжетно- рольові, передбачають кілька етапів: розподіл ролей, створення ігрового про­стору, складання та розгортання сюжету гри. Але події відбуваються на невеликій площі, яку дитина може осягнути погля­дом, використовуються маленькі іграшки та атрибути. Грати у такі ігри може одна дитина або невелика група дітей. Все обладнання для режисерської гри зруч­но зберігати у невеликій коробці. Один тематичний набір дозволяє розгортати безліч різних сюжетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *