Поради батькам

Прогулянки на вулиці несуть користь дітям не лише для фізичного здоров’я, але й гарно розвивають увагу, уяву, мислення, розширюють словниковий запас.

І ви можете допомогти дитинці пізнавати світ краще і якісніше, якщо гратимете разом.Ось декілька порад, які допоможуть зробити прогулянки цікавішими: проводьте різноманітні спостереження за природою, сезонними змінами, рослинами, птахами, тваринами, людьми, транспортом. Коментуйте і обговорюйте, вивчайте нові назви і слова зі своєю дитиною у формі бесіди. Пояснюйте значення тих слів, які дитині невідомі або незрозумілі. Повторіть їх декілька разів для кращого засвоєння. Можна пограти в ігри «Що каже вулиця», «Уважні вушка», «Хто покликав?» – вони допоможуть навчитись розрізняти немовленнєві звуки, розвивати слухову увагу, уважність, зосередженість. Корисно дослухатись до шелесту листя, шуму кроків (особливо по снігу), звуків вітру, дощу, гудіння машин, голосів птахів.

Також буде корисним використання під час прогулянок загадок, скоромовок, віршів, які допоможуть дитині більше дізнатися про пори року, сезонні явища. Саме така ігрова діяльність чудово збагачує словниковий запас, розвиває мислення і мовлення дитини, тренує пам’ять.

Загадки – збагачують словник дітей за рахунок багатозначності слів, допомагають побачити вторинні значення слів, формують уявлення про переносне значення слова, допомагають засвоїти звуковий і граматичний лад української мови. А ще загадка завжди містить в собі питання, що вимагає розумової діяльності, зосередженості, роботи уяви і звичайно дає дитині нові знання про навколишній світ. Можна також запропонувати дитині вигадати загадку самостійно або з вашою допомогою.

Скоромовки – це чудова вправа для удосконалення мовлення дитини, що у формі гри спонукає до чіткості і виразності мовлення. Цей невеликий віршик або фраза з великою кількістю слів, що важко вимовляються, які потрібно промовляти не тільки правильно, але і швидко – не лише корисна, але і весела забава. А ще скоромовки можна не лише говорити. Їх можна шепотіти, промовляти з різними інтонаціями і навіть співати.

Вірші – заучування віршів допомагає розширювати словниковий запас дитини, розвивати виразність, точність, влучність її мовлення, а також сприяють формуванню поетичного смаку.    

 Така ігрова діяльність під час прогулянки, у парку, на дитячому майданчику не вимагає ніяких пристосувань та матеріалів і буде до вподоби дітлахам!