Плач, крики, кров з укушених ран – що може бути страшніше для батьків.

Собака – не лише друг, а й звір, що таїть у собі небезпеку. І неважливо, домашнє це істота або бродяча, велике чи маленьке. Поведінка собаки може бути непередбачуваним. За статистикою, найчастіше піддаються укусів собак діти до 3-5 років і підлітки. Тому кожна доросла людина просто зобов’язаний знати, що робити, якщо дитину вкусила собака.
Дії при укусі домашньої собаки
Інструкція з надання першої допомоги дитині в домашніх умовах:

Дія Опис
Якщо собака вже вчепилася в дитини, кусає його, потрібно вжити всіх заходів, щоб вона відпустила дитину, розтиснути щелепи, відігнати тварину,
Необхідно закрити його в іншій кімнаті або вольєрі.
Якщо укуси сильні, множинні, рани рясно кровоточать, пошкодження створюють загрозу для життя, потрібно негайно викликати швидку допомогу.
Заспокоїти дитину, що плаче.
Дати рясне пиття.
Приготувати розчин господарського мила:
– настругати мило в миску;
– залити водою кімнатної температури.
Лужне середовище мила здатна частково інактивувати віруси сказу, які могли проникнути в рани при укусах хворих тварин.
Мильним розчином змочувати марлеві тампони або чисті тканинні серветки, промивати уражені ділянки протягом 10-15 хвилин.
Обробити рану антисептичними розчинами Мірамістином або Хлоргексидином.
Прикрити рани стерильним бинтом або серветками.
З бригадою швидкої допомоги або самостійно відправитися в травмпункт для надання спеціальної медичної допомоги.
Якщо дитину вкусила домашня собака, потрібно взяти з собою її ветеринарний паспорт. За відмітками в документі лікар встановить, чи була проведена своєчасна вакцинація тваринного і скаже батькам дитини, треба йому щеплення проти сказу.



Що робити, якщо дитину вкусила бродяча собака

У слині бродячих тварин більше всіляких бактерій, вони можуть бути заражені сказом.

Укуси бродячих собак більш небезпечні, ніж укуси домашніх псів. Це пов’язано з тим, що на зубах, в слині бродячих тварин більше всіляких бактерій, які можуть викликати серйозні ускладнення. Є ймовірність зараження сказом. Такі пси можуть бути більш агресивними, часто нападають зграєю. Потрібно зазначити, що алгоритм допомоги при укусах всіх собак однаковий.

А що робити з собакою:

Якщо собака має господаря, потрібно у нього вимагати довідку про наявність щеплень у тварини.
Якщо бродячий собака, потрібно повідомити про місцезнаходження і поведінці собаки у ветеринарну службу. Спеціально навчені працівники повинні виїхати на місце події, відловити собаку і помістити її в карантин для подальшого спостереження. Це допоможе виявити, чи хвора собака на сказ.
Якщо ви помітили, що собака, укусившая дитини, була дуже агресивною, або навпаки, загальмованою, з рота капала слина або піна, обов’язково скажіть про це лікареві – можливо, у цієї собаки на сказ.

Що може спровокувати собаку на укус
Необхідно прийняти той факт, що всі собаки мітять територію, на якій вони мешкають, і захищають своє право на неї. Це може бути частина парку, двір в приватному будинку або квартира.

Таким же чином домашні вихованці можуть ставитися до сім’ї своїх господарів. Вони виділяють «своїх» і «чужих»: все, що вважають «своїм», охороняють і захищають від «чужих». Наскільки добре розвинений охоронний рефлекс у тієї чи іншої собаки, залежить від породи і, звичайно ж, її виховання.

Охоронні якості собаки залежать від породи і від виховання. У будь-якому випадку, собаки завжди захищають власну територію.

Таким же чином собака вибирає роль в сім’ї господаря. Вона може вважати себе ватажком зграї, або визнавати ватажком одного з членів сім’ї. Найчастіше в першому випадку собака веде себе агресивно, і може часто кусатися, показуючи, хто тут головний.

В обох випадках навіть неагресивна домашня улюблениця може кусати якщо:

  • забрали її улюблену іграшку
  • наблизилися до миски з їжею;
  • голодна або відчуває нездужання;
  • розігралася і не змогла зупинитися;
  • відчула ненавмисно заподіяну їй біль.

    Обов’язково попередьте своїх дітей, щоб не підходили до собаки в чужому будинку, якщо вона їсть зі своєї миски.

    Причин може бути безліч, але, якщо собака все-таки покусала дитину, потрібно відразу ж його рятувати. Тому батькам чітко потрібно засвоїти, що робити, якщо домашня собака вкусила дитину до крові.

    Неважливо, яка собака напав на дитину — йорк вкусив або величезна вівчарка, домашній пес або бродячий, з чіпом на вусі (щеплений і стерилізований), потрібно відразу почати надавати допомогу потерпілому. Від грамотного надання першої долікарської допомоги залежить здоров’я і життя дитини.