Про проведення Дня цивільного захисту

та Тижня безпеки дитини 

На виконання  Кодексу Цивільного захисту, постанов Кабінету Міністрів України з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, плану роботи відділу освіти Охтирської міської ради на 2019 рік, наказу відділу освіти від 06.02.2019 «Про підсумки роботи відділу освіти з цивільного захисту в 2018 році та завдання на 2019 рік», наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 29.03.2019 № 133 «Про проведення Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини в закладах дошкільної освіти і закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році», з метою підвищення організованості та якості проведення об’єктових тренувань з питань цивільного захисту, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, набуття умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я  та життя людей в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій, підвищення рівня безпеки учасників освітнього процесу, привернення уваги суспільства до безпечної життєдіяльності, запобігання травматизму дітей під час освітнього процесу та в побуті, формування потреби в здоровому і безпечному способі життя у дошкільному навчальному  закладі з 22 квітня по 26 квітня 2019 року був проведений Тиждень безпеки дитини та День безпеки дитини.

До участі в Тижні знань з основ безпеки  життєдіяльності було залучено: педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків.

З метою обізнаності педагогів у питаннях безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку проведено тренінг «Поведінка вихователя у групі дошкільників у разі небезпечної поведінки», розроблені пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності та правил надання першої  медичної допомоги постраждалим від нещасних випадків, організоване практичне відпрацювання планів евакуації людей на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

З метою формування у дітей навичок пожежної безпеки, безпеки    дорожнього руху,  обережної поведінки у повсякденні організовані такі форми роботи: бесіди, читання художніх творів, розгляд ілюстрацій, інсценізація твору С.Маршака «Кицькін дім», сюжетно-рольові ігри: «Швидка допомога», «Сім’я», «Аптека», «Лікарня», «Дорожня автоінспекція»,  моделювання ігрових ситуацій. Діти старшого дошкільного віку брали участь у вікторині «Будь обережним», в конкурсі малюнка «Безпека життя і здоров᾽я дитини». Окрім того, у вихованців старшого дошкільного віку велику зацікавленість  викликала екскурсія до пожежної частини, де діти ознайомилися з роботою рятівної служби.

Метою роботи з батьками було залучення їх до формування у дітей навичок безпечної поведінки та ознайомлення з порядком дій під час надзвичайних ситуацій. Взаємодія з батьками організована через такі форми роботи як: консультації: «На вулиці не тільки гра, на вулиці можлива небезпека», «Дитина та природа», «101 попереджає»; бесіди «Правила поведінки для дітей і дорослих під час екстремальних ситуацій»; інформаційний матеріал по темі: «Безпека життєдіяльності дитини».

Проведені заходи дали змогу підвищити ефективність засвоєння дітьми правил безпечної поведінки та удосконалити теоретичні та практичні навички педагогічних працівників дошкільного закладу щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *