Про проведення Тижня правових знань

На виконання розпорядження міського голови «Про проведення в місті Тижня правових знань», наказу відділу освіти від 22.04.2019 № 181 «Про проведення в закладах освіти міста Тижня правових знань», наказу по ДНЗ «Росинка» від 22.04.2019 № 21-од «Про проведення Тижня правових знань» та з метою підвищення рівня правової освіти дітей в дошкільному навчальному закладі з 22.04.2019 по 26.04.2019 було  організовано проведення тематичного тижня.
В рамках Тижня вихователем-методистом було проведено тренінг «Правове виховання дошкільників – обов’язкова умова формування життєвої компетенції дошкільників», під час якого педагоги знаходили правильні відповіді для вирішення проблемних ситуацій щодо дотримання прав дітей. Педагоги поділилися цікавими ідеями, презентувавши дидактичний матеріал з правовиховної роботи.
Робота з правового виховання планувалася згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти України. На виконання плану заходів у всіх вікових групах проведено заняття, бесіди, вікторини з визначених тем: «Я – дитина мала, захистіть мене від зла», «Мої права», «Права людини для дітей», «Я і моя родина», «Добро починається з казки», «Права дітей ми поважаємо, малих жаліємо, не ображаємо». Ефективно використовувались дидактичні ігри  «Я маю право», «Я не повинен…»,  «Назви лагідно»,  «Назви повне ім’я», «У пошуках скарбів», «Знай права», «Як тебе звати?» та ін. Створена виставка дитячих робіт дітей старшого дошкільного віку «Я маю право».  Крім того, педагоги ознайомили вихованців з художньою  літературою за  тематикою  правового виховання.
Музичні керівники організували та провели розвагу «Знай права свої, дитино!», де діти  виконували музично-рухливі завдання, грали в ігри, при цьому закріпили знання основних прав – «Право на сім’ю», «Право на ім’я», «Право на захист», «Право на власну думку», «Право на відпочинок».
Виховання дошкільнят неможливе без активної участі батьків, тому при проведенні тематичного тижня приділялася пильна увага і цьому напрямку роботи. В кожній віковій групі  було надано інформацію у батьківських куточках на теми: «Великі права маленької дитини», «Дотримання прав дитини. Обов’язки батьків. Конвенція ООН про права дитини», «Роль сім’ї у розвитку особистості дитини», «Етика стосунків у сім’ї» тощо. Також батьки вихованців прийняли участь у виготовлені фото колажу своєї групи на тему «З нами  грай – права  вивчай».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *