Подарунок для іменинника
Обрати подарунок для дитини досить складно. Щоб задовольнити очікування малюка та раціонально витратити кошти, батькам, готуючи подарунок, слід, перш за все, врахувати вік дитини, її інтереси та вподобання. Не забувайте також про безпечність обраного подарунка для здоров’я дитини. Якщо ви пообіцяли подарувати дитині бажану річ за умови дотримання нею певних вимог — допомога у хатній роботі, зразкова поведінка тощо, — виконайте свою обіцянку. Подарунок має викликати радість у дитини та бути корисним для її фізичного та розумового розвитку.
Список гостей та святкове меню
Список гостей та святкове меню обов’язково варто обговорювати з дитиною. Якщо ви не можете запросити багато гостей, поясніть дитині чому. Плануючи святкове меню, враховуйте смаки дитини, зважайте на те, що святкові страви мають дещо відрізнятися від повсякденних, хоча б зовнішнім виглядом. З’ясуйте, чи немає у когось із запрошених алергії на деякі продукти.
Запрошення гостей
За правилами етикету гостей потрібно повідомити про святкування за два тижні. Можна запрошувати друзів дитини, телефонуючи батькам. Але ліпше розіслати кожному з гостей листівки-запрошення, виготовлені разом з іменинником. Не забудьте домовитися з батьками запрошених малюків про час, коли дітей потрібно буде забрати.
Розважальна програма
Звичайно, ви можете дати дітям змогу самостійно розважатися, але в такому разі слід бути готовим до різних несподіванок, можливо, й не зовсім приємних. Тому, щоб свято пройшло весело й цікаво, запам’яталося гостям надовго, радимо вам заздалегідь ретельно продумати заходи розважальної програми. Пофантазуйте й самостійно організуйте і проведіть з дітьми цікаві конкурси та ігри, приготуйте кожному з гостей приємні сюрпризи та невеликі подарунки або ж доручіть цю відповідальну справу агентству з організації дитячих свят.
Створення святкової атмосфери
Святкова атмосфера — це власне те, що перетворює звичайне дозвілля на свято. Тож створенню святкової атмосфери слід приділити особливу увагу. Прикрасьте інтер’єр повітряними кульками, серпантином, плакатами. Підберіть веселу музику, приготуйте для кожного з гостей святкові атрибути одягу.
Орієнтовний перелік ігор, конкурсів, які можна провести з дітьми
Пантоміма «Продавець»: дітям по черзі потрібно зобразити товар, який вони продають, без використання слів. Той з гостей, хто відгадує, що саме продається, — отримує предмет-відгадку (можна вигадувати й інші завдання для пантоміми).
«Художник»: один з учасників гри на ватмані зображує певний предмет, явище чи дію (завдання записані на картках, наприклад: гроза, клумба, футбол тощо), інші гості відгадують, що зображено.
«Влучне око»: діти висувають припущення, яка довжина килима (чи будь-якого предмета перетворює звичайне дозвілля на свято. Тож створенню святкової атмосфери слід приділити особливу увагу. Прикрасьте інтер’єр повітряними кульками, серпантином, плакатами. Підберіть веселу музику, приготуйте для кожного з гостей святкові атрибути одягу.
«Найкмітливіший»: батьки загортають подарунок, скажімо шоколадку, у кілька папірців, на яких написані загадки, ребуси, шаради. Діти по черзі розгортають подарунок, виконуючи завдання, написані на кожному з папірців. Гравець, який не розв’язує завдання, передає хід наступному учаснику.
«Відгадай мелодію»: діти по черзі відгадують мелодію, яка звучить не більше 5-ти — 6-ти секунд. Відгадавши, діти всі разом співають пісню.
Можна також запропонувати дітям виліпити подарунок для іменинника з пластиліну; відшукати захований скарб; влаштувати спортивну естафету тощо. Бажано уникати конкурсів на краще декламування віршів, виконання пісень чи танців. Адже оцінювати їх досить складно, тому що кожна дитина старається виконати завдання якнайкраще.
Рекомендуємо підготувати невеликі подарунки кожному з гостей. Скажімо, солодощі, значки, листівки тощо. Це буде приємним сюрпризом для дітей та гарною згадкою про свято.