Подарунок для іменинника

Обрати подарунок для дитини досить склад­но. Щоб задовольнити очікування малюка та ра­ціонально витратити кошти, батькам, готуючи по­дарунок, слід, перш за все, врахувати вік дитини, її інтереси та вподобання. Не забувайте також про безпечність обраного подарунка для здоров’я дитини. Якщо ви пообіцяли подарувати дитині бажану річ за умови дотримання нею певних ви­мог — допомога у хатній роботі, зразкова поведін­ка тощо, — виконайте свою обіцянку. Подарунок має викликати радість у дитини та бути корисним для її фізичного та розумового розвитку.

Список гостей та святкове меню

Список гостей та святкове меню обов’язково варто обговорювати з дитиною. Якщо ви не мо­жете запросити багато гостей, поясніть дитині чому. Плануючи святкове меню, враховуйте сма­ки дитини, зважайте на те, що святкові страви ма­ють дещо відрізнятися від повсякденних, хоча б зовнішнім виглядом. З’ясуйте, чи немає у когось із запрошених алергії на деякі продукти.

Запрошення гостей

За правилами етикету гостей потрібно по­відомити про святкування за два тижні. Мож­на запрошувати друзів дитини, телефонуючи батькам. Але ліпше розіслати кожному з гостей листівки-запрошення, виготовлені разом з іме­нинником. Не забудьте домовитися з батьками запрошених малюків про час, коли дітей потріб­но буде забрати.

Розважальна програма

Звичайно, ви можете дати дітям змогу са­мостійно розважатися, але в такому разі слід бути готовим до різних несподіванок, можли­во, й не зовсім приємних. Тому, щоб свято про­йшло весело й цікаво, запам’яталося гостям надовго, радимо вам заздалегідь ретельно про­думати заходи розважальної програми. Пофан­тазуйте й самостійно організуйте і проведіть з дітьми цікаві конкурси та ігри, приготуйте кожному з гостей приємні сюрпризи та невели­кі подарунки або ж доручіть цю відповідальну справу агентству з організації дитячих свят.

Створення святкової атмосфери

Святкова атмосфера — це власне те, що пе­ретворює звичайне дозвілля на свято. Тож ство­ренню святкової атмосфери слід приділити осо­бливу увагу. Прикрасьте інтер’єр повітряними кульками, серпантином, плакатами. Підберіть веселу музику, приготуйте для кожного з гостей святкові атрибути одягу.

Орієнтовний перелік ігор, конкурсів, які можна провести з дітьми

Пантоміма «Продавець»: дітям по черзі потрібно зобразити товар, який вони продають, без вико­ристання слів. Той з гостей, хто відгадує, що саме продається, — отримує предмет-відгадку (можна вигадувати й інші завдання для пантоміми).

«Художник»: один з учасників гри на ватмані зображує певний предмет, явище чи дію (за­вдання записані на картках, наприклад: гроза, клумба, футбол тощо), інші гості відгадують, що зображено.

«Влучне око»: діти висувають припущення, яка довжина килима (чи будь-якого предмета пе­ретворює звичайне дозвілля на свято. Тож ство­ренню святкової атмосфери слід приділити осо­бливу увагу. Прикрасьте інтер’єр повітряними кульками, серпантином, плакатами. Підберіть веселу музику, приготуйте для кожного з гостей святкові атрибути одягу.

«Найкмітливіший»: батьки загортають подарунок, скажімо шоколадку, у кілька папірців, на яких на­писані загадки, ребуси, шаради. Діти по черзі роз­гортають подарунок, виконуючи завдання, написані на кожному з папірців. Гравець, який не розв’язує завдання, передає хід наступному учаснику.

«Відгадай мелодію»: діти по черзі відгадують ме­лодію, яка звучить не більше 5-ти — 6-ти секунд. Відгадавши, діти всі разом співають пісню.

Можна також запропонувати дітям виліпити подарунок для іменинника з пластиліну; відшукати захований скарб; влаштувати спортивну естафету тощо. Бажано уникати конкурсів на краще декла­мування віршів, виконання пісень чи танців. Адже оцінювати їх досить складно, тому що кожна ди­тина старається виконати завдання якнайкраще.

Рекомендуємо підготувати невеликі пода­рунки кожному з гостей. Скажімо, солодощі, зна­чки, листівки тощо. Це буде приємним сюрпри­зом для дітей та гарною згадкою про свято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *