1. Не оберігайте дитину від повсякденних справах, не намагайтеся вирішити за неї всі проблеми, але й не перенавантажуйте її. Хай маля допоможе з прибиранням, сама поллє квітку, отримає задоволення від зробленого та заслуженої похвали. Не потрібно ставити перед дитиною непосильні завдання, до яких вона ще просто не доросла.
  2. Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте заохочувати, коли вона на це заслуговує. Якщо маля давно уміє саме їсти ложкою, не потрібно щоразу за це хвалити, але якщо в нього вийшло поїсти акуратно, не розмазавши кашу по всьому столу, обов’язково відзначте це досягнення.
  3. Заохочуйте ініціативу дитину.
  4. Не забувайте, що маля уважно спостерігає за вами. Показуйте своїм прикладом правильне ставлення до успіхів і невдач. Наприклад «У мами не вийшов пиріг… Ну, нічого наступного разу покладемо більше борошна, відчуйте різницю пиріг не вийшов! Ніколи більше не пектиму!»
  5. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з нею( такою, якою вона була вчора або буде завтра)
  6. Не бійтесь щиро любити свою дитину й показувати їй свою любов!
  7. Забувайте вислови «Чого ти в мене такий безтолковий».
  8. Коригуйте свою самооцінку – діти відображають поведінку й життєву позицію батьків.
  9. Радійте життю( не треба бути вічно невдоволеним)

Також я пропоную вам гру, що допоможе вам краще пізнати свою дитину, сформувати й підтримати в неї адекватну самооцінку.

Не дивуйтеся, ця, стара, усім відома гра дуже корисна вона допоможе вашій дитині відчути себе в ролі лідера, що може в разі успіху значно вплинути на самооцінку. Можна грати в класичні піжмурки (батьки із зав’язаними очима ловить дітей, упізнаючи їх за голосом і на дотик), можна дати дітям у руки дзвіночки тощо.