- Не оберігайте дитину від повсякденних справах, не намагайтеся вирішити за неї всі проблеми, але й не перенавантажуйте її. Хай маля допоможе з прибиранням, сама поллє квітку, отримає задоволення від зробленого та заслуженої похвали. Не потрібно ставити перед дитиною непосильні завдання, до яких вона ще просто не доросла.
- Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте заохочувати, коли вона на це заслуговує. Якщо маля давно уміє саме їсти ложкою, не потрібно щоразу за це хвалити, але якщо в нього вийшло поїсти акуратно, не розмазавши кашу по всьому столу, обов’язково відзначте це досягнення.
- Заохочуйте ініціативу дитину.
- Не забувайте, що маля уважно спостерігає за вами. Показуйте своїм прикладом правильне ставлення до успіхів і невдач. Наприклад «У мами не вийшов пиріг… Ну, нічого наступного разу покладемо більше борошна, відчуйте різницю пиріг не вийшов! Ніколи більше не пектиму!»
- Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з нею( такою, якою вона була вчора або буде завтра)
- Не бійтесь щиро любити свою дитину й показувати їй свою любов!
- Забувайте вислови «Чого ти в мене такий безтолковий».
- Коригуйте свою самооцінку – діти відображають поведінку й життєву позицію батьків.
- Радійте життю( не треба бути вічно невдоволеним)
Також я пропоную вам гру, що допоможе вам краще пізнати свою дитину, сформувати й підтримати в неї адекватну самооцінку.
Не дивуйтеся, ця, стара, усім відома гра дуже корисна вона допоможе вашій дитині відчути себе в ролі лідера, що може в разі успіху значно вплинути на самооцінку. Можна грати в класичні піжмурки (батьки із зав’язаними очима ловить дітей, упізнаючи їх за голосом і на дотик), можна дати дітям у руки дзвіночки тощо.